Saghar Daeiri: Son resimlerim insanların davranışlarıyla çocukları ne derece etkilediklerinin vurgusudur..İstanbul’da yaşayan İranlı sanatçı Saghar Daeiri, "Güneş Battığında Shangri-la’mı Seninle Paylaşacağım)" adlı son serisinde ulaşılamayan bir Shangri-la (cennet, ütopya) vaad ediyor.. Çocukların aileleri için aslında bir meta oldukları, ailenin elde edemediği hayallerinin aracı olarak kullanıldıkları, ideal bir hayat ve yaşamın empoze edildiği bir ilişki konu ediliyor.. 
Saghar Daeiri’ye göre toplumun insanların empoze ettiği bu ideal yaşam biçimi, hiç bir zaman inşa edilemedi. Elde edilemedikçe de bir sonraki nesile aktarıldı, onlardan talep edildi!


Yorumlar

Ayın en çok okunanları:

Ömer Muz: "Resmettiğim İstanbul, Sait Faik’in, Orhan Veli’nin, Salah Birsel’in İstanbul’u...

Oniki Adalar'ın üç gülü: Symi, Leros, Kalymnos

Biorezonans nedir? Op. Dr. Hasan İlkehan: "Biorezonans geleceğin tıbbı olarak adlandırılabilir..."

Cem Şen: "Eğer bir öğreti, özünü bir parçacık bile yitirmeden her koşula uyum sağlayabiliyorsa o zaman gerçek bir öğreti demektir."

Thassos Adası: Yanıbaşımızdaki tatil cenneti

Gerçek bir Monakolu iseniz işsizlik, parasızlık gibi sorunlar size yasak. İşsiz kalmayı başarmışsanız devlet size her ay 2000 Euro’luk gıda yardımı yapıyor, kalacak ev veriyor ve iş kurmak için işyeri ve kredi veriyor.

Bu Blogda Ara