Barış Sarıbaş: “Eskiden aşırı düşünerek resim çalışırdım.. Son zamanlarda ise aşırı çalışarak ressamlığımın sınırlarını zorladığımı hissediyorum.”


Ulusal ve uluslararası birçok özel koleksiyon ve müzede eserleri yeralan, ülkemizin yüz akı bir sanatçı Barış Sarıbaş. Uçak resimleriyle dikkatimi çekmişti. Sonra balonlarına takıldım.. Son dönem çalışmalarında ise doğa kesitleri var.. Renklerinin içinde kaybolduğum resimler.. Çalışkan bir ressam ve konuşmaya doyamadığınız bir entellektüel Barış Sarıbaş…

Eserleriniz üzerinden sanatınızın gelişim ve değişimini anlatır mısınız?
Anadolu coğrafyası, yetiştiğim İzmir ve Ege bölgesini temel aldım. Coğrafyamız yoksa üzerine kuracağımız sanatsal imgeler her zaman biraz eksik kalır.. Değişim ve gelişim eğitimimle beraber harmanlandı.. Kafatasımın içinde taşıdığım beynimi aydınlatabilmek için her gün öğrenmeye, anlamaya, dönüştürmeye çalışırım..

Devamı...

Yorumlar

Ayın en çok okunanları:

Ömer Muz: "Resmettiğim İstanbul, Sait Faik’in, Orhan Veli’nin, Salah Birsel’in İstanbul’u...

Oniki Adalar'ın üç gülü: Symi, Leros, Kalymnos

Biorezonans nedir? Op. Dr. Hasan İlkehan: "Biorezonans geleceğin tıbbı olarak adlandırılabilir..."

Cem Şen: "Eğer bir öğreti, özünü bir parçacık bile yitirmeden her koşula uyum sağlayabiliyorsa o zaman gerçek bir öğreti demektir."

Thassos Adası: Yanıbaşımızdaki tatil cenneti

Gerçek bir Monakolu iseniz işsizlik, parasızlık gibi sorunlar size yasak. İşsiz kalmayı başarmışsanız devlet size her ay 2000 Euro’luk gıda yardımı yapıyor, kalacak ev veriyor ve iş kurmak için işyeri ve kredi veriyor.

Bu Blogda Ara